Podzimní termín 2021

Porubajkeři,

Na počátku ledna jsme po celých třináct let měli za sebou nejdůležitější etapu příprav závodu a to sjednání dohod s nejdůležitějšími organizačními partnery , městem, městským obvodem Poruba, VŠB – TUO a dalšími. Letos tomu tak bohužel ani náznakem nemohlo být. Poté, během následujících čtyř měsíců, by následoval kolotoč příprav samotné akce včetně sjednávání tak důležité finanční podpory ze stran našich sponzorů, díky jejichž přízni jste se dlouhodobě mohli těšit z velmi nízkého nebo nulového startovného.

Ač se čtyři měsíce do plánovaného jarního termínu mohou zdát jako dlouhá doba, vzhledem k nepředvídatelnosti počínání našich státních autorit a jejich mizivému zájmu o dopady restrikcí na veřejný život společnosti, maskování vlastních chyb přitvrzováním omezení bez relevantních zdůvodnění podložených informacemi , nemožnosti vést v této situaci jednání s partnery, z nichž většina rovněž nefunguje v normálním režimu , musíme po pečlivém zvážení oznámit, že Porubajk 2021 budeme pořádat v podzimním termínu, 8.- 9. října.

Přes fakt rychle rostoucího počtu lidí s vlastní prožitou zkušeností s nemocí, vládně mediální kartel stále přehřívá veřejné mínění emotivními obrazy zmaru a zkázy z nemocnic a krematorií a nebere v úvahu zatím skrytější zmar a zkázu, kterou sama vláda působí a dlouhodobě teprve způsobí v mnoha ostatních oborech svou zoufalou neschopností byť jen okopírovat u sousedů fungující modely podpory zavřené ekonomiky. Jeden z mnoha příkladů zde .

Doufejme, že se budeme moci letos potkat na startu oblíbeného Porubajku, který ale určitě bude jiný, než jsme byli zvyklí. A rozhodně za to nebude moci nemoc. Nemoci byly, jsou a budou, přírodu nelze tak snadno přechytračit, rozhodující je, jak se s nimi a jejich důsledky umíme vypořádat.

Vaši pořadatelé

Druhý zákaz pořádání hromadných akcí

Letošní ročník naplňuje pověru o smolné třináctce. Po právním rozboru ne úplně jednoznačně formulovaného vládního usnesení č. 958 jsme bohužel letos už podruhé z vyšší moci donuceni osm dnů před startem zastavit přípravy třináctého ročníku Porubajku. Zaplacené startovné bude navíc proti propozicím možno uplatnit v příštím ročníku.

10 dnů do termínu startu Porubajku 2020

Jsme jako diváci za sklem odsouzeni pozorovat dění kolem nás ohledně vývoje protivirových opatření. Přestože s nástupem nového ministra byla veřejnost ujištěna o tom, že jeho postup bude čitelný, že se vyvaruje tzv. salámové metody v zavádění opatření, ještě jsme nedožvýkali ani polovinu prvního kolečka a už se krájejí další v podobě omezení veřejných sportovních akcí a nejnověji v ohlášení opětovného zavedení nouzového stavu. Stále jsme optimisty z přesvědčení a nezbývá nám, než stále pokračovat v přípravách, ale je třeba začít se také připravovat na nejhorší.

19 dnů do startu Porubajku 2020

Věříme, že se letos dočkáme odloženého startu závodu, který bude za pár dnů. Zcela jistě bude poznamenán organizačními opatřeními týkajícími se hromadných akcí. Jejich přesnou podobu se zde a na našem facebookovém profilu dozvíte v týdnu před akcí. Pokud je někdo z jara přihlášen a má zaplaceno startovné a nemůže se zůčastnit je mu primárně automaticky v souladu s propozicemi převedeno na příští ročník.

Odložení Porubajku na podzimní termín 10. 10. 2020

Poslední vývoj událostí a avizované další postupy vlády naznačují, že koncem dubna nedojde k uvolnění restrikcí vůči hromadným akcím, proto jsme se rozhodli k přesunutí konání Porubajku na podzimní termín.Porubajk se etabloval jako otvírák sezony, letos tedy bude pro změnu zavírákem.


PORUBAJK 2019

Reportáž ČT Sport Porubajk 2019***** Jako vždy poslední čtyři ročníky natočila Česká televize pěknou reportáž z letošního Porubajku.

Dancing in the rain 2019 Nejdeštivější Porubajk je za námi. Skládáme hold všem, kteří přišli na start, přestože ranní šumění deště ke hbitému startu zpod vyhřátých peřin rozhodně nelákalo. Samotný závod se vyvíjel zajímavě, na krátké trase po mnoha letech našel již téměř emeritní vítěz Milan Damek přemožitele v Jakubu Římanovi, se kterým se celou trasu střídal na čele a až poslední technický výjezd z roklinky pod hvězdárnou a podklouznutí milanova kola umožnilo Kubovi získat rozhodující náskok, který si už poslední dva kilometry do cíle nenechal vzít. Na dlouhé trase byla vedoucí skupinka ještě v Sedlicích čtyřčlenná (Hartl, Buksa, Hojdík, Pilčík), ale už po výšlapu největšího stoupání na trati, od hřbitova, odpadl Pilčík a Hojdík už byl trochu na gumě, další stoupání na Vaňkáč už tahal Hartl v závěsu s Buksou a Pilčík měl asi stometrovou ztrátu. Kromě nesporných kvalit Dominika Buksy do pořadí v cíli promluvila také znalost trati a opět jako na krátké trase rokle pod hvězdárnou, kde Karel Hartl nenajel ideální stopu a Dominik Buksa získal rozhodující náskok a klid na dojezd do cíle opět po roce na prvním místě.. Výsledky včetně tisku diplomů - ZDE

   Nevíte úplně přesně, jak na to? Náš dlouholetý partner ve sportovní výživě, ENERVIT, vydal krátkou brožuru, kde se dočtete, jaké metabolické procesy při zátěži v našich tělech probíhají a jak jim vhodnou stravou pomoci, aby byl trénink a následná regenerace co nejefektivnější a aby trénink co nejméně bolel.

I letos bude reportáž z Porubajku natáčet Česká televize, kterou odvysílá na stanici ČT Sport. Reportáže z minulých ročníků si můžete spustit z odkazů na této stránce níže.

VIDEA z roku 2019.

Reportáž ČT Sport Porubajk 2019*****
Krátké video ze startu, čela závodu a cíle- co se stihlo z pořadatelského auta
Video Martina Kaděrky ze všech startů
Video ze Skalky Napohodu bike teamu

FOTKY z 2019.

Foto Jiří Birke / ÚMOb Poruba-start, Skalka, lesopark,cíl
Foto Radek Sitko Skalka
Od Romana Klapucha z výběhu z údolí Seziny
Od Martina ze startu a cíle
Pár fotek z Jiří Teamu ze startu a cíle


VIDEA z roku 2018.

Reportáž ČT Sport z Porubajku 2018.*****
Krátké video z dronu Michaela Kusýna
Pěkné video ze startu a trasy od Marka Szczygiela
Každoroční klasika- Napohodu bike team, Skalka obě trasy
Start 68km a dojezdy vítězů obou tras
Celá trasa 38km i s malým pádem od Romana(zajímavé umístění kamery-v pupku?)

FOTKY z 2018.

Od jindřicha1950 ze Skalky - průjezd obou tras a něco z občerstvovačky.
Z Jakubčovic a Podvihova od mabuca
Něco z žákovského závodu na 10km
Spousta krásných fotek od jiřího70
Fotky z mobilu od Hanky z našeho štábu
Fotky ze Skalky, cíle a stupňů vítězů (Headbike)
Děti se vody nebojí, foto z brodu na 10km trase od Jany.


VIDEA z roku 2017.

Reportáž ČT Sport z Porubajku.*****
Trailer MIXIEW-drsný přejezd můstku****
Reportáž v TV FABEX***
Čelo dlouhé trasy na videu Bikesportservisteam**
Nejtěžší místo dětského závodu od Tomáše Kusýna*****.
A jak si na stejném místě vedou dospěláci od Tomáše Kusýna**
Časosběr obou tras ze Skalky(NAPOHODU! bike team)***

FOTKY z 2017.

Foto pořadatelů a Kamila Baláže z celého závodu
Foto na Facebooku
Foto ÚMOb Poruba-start,Skalka,lesopark,cíl
Od Zbyňka Schmejkala. Start 10km a 38km
Fotky z porubského lesa. Stojí za to vidět!
Od Hanky Materové
Od NAPOHODU! bike teamu z Vaňkáče (Horní Lhoty)