Novinka roku 2018 - rodinné týmy

Porubajk je závod pro celou rodinu a proto Vám letos nabízíme možnost závodit v rodinném týmu sestaveném z členů rodiny v kategoriích muž, žena (na trasách 68 nebo 38 km) a děti (děti jen na 9km trase Porubáčku). Výsledek se počítá ze tří umístění (muž, žena dítě), pokud pojede více Vašich dětí, započítá se jejich průměrný výsledek. Nezáleží, kterou trasu z 68 a 38 km jedete. Budete hodnoceni, stejně jako u firemních týmů, podle procenta odstupu za časem vítěze své trasy a součet vašich hodnocení v týmu dá celkové pořadí Vašeho týmu. Členové týmu jsou zároveň hodnoceni v individuálním pořadí.

VIDEA z roku 2017.

Reportáž ČT Sport z Porubajku.*****
Trailer MIXIEW-drsný přejezd můstku****
Reportáž v TV FABEX***
Čelo dlouhé trasy na videu Bikesportservisteam**
Nejtěžší místo dětského závodu od Tomáše Kusýna*****.
A jak si na stejném místě vedou dospěláci od Tomáše Kusýna**
Časosběr obou tras ze Skalky(NAPOHODU! bike team)***

FOTKY z 2017.

Foto pořadatelů a Kamila Baláže z celého závodu
Foto na Facebooku
Foto ÚMOb Poruba-start,Skalka,lesopark,cíl
Od Zbyňka Schmejkala. Start 10km a 38km
Fotky z porubského lesa. Stojí za to vidět!
Od Hanky Materové
Od NAPOHODU! bike teamu z Vaňkáče (Horní Lhoty)

VÝSLEDKY VČETNĚ TISKU DIPLOMŮ

Výsledky Porubajk 2017 najdete ZDE

CATS&DOGS WEATHER PARADOX

Pár dnů před startem Porubajku byla jak v závodnících, tak pořadatelích malá dušička, jak to všechno, vzhledem k vývoji počasí, dopadne. Cyklisté znovu otevírali zimní šatník, pořadatelé sháněli teplomety, varné konve na čaj. Večer před startem jsme byli řezat pár stromů spadlých až pod Skřipovem a fotky z místa jsme se ani neodvážili zveřejnit.

Úbytek závodníků na startu ale zdaleka nebyl tak velký, jak jsme čekali. Dění na trase pak už bylo zcela v režii střídajícího se slunečna a prudkých přeháněk, což se během dvou hodin závodu stalo nejmíň třikrát. V téhle čině se statečným závodníkům vyplavilo takové množství adrenalinu a v cíli endorfinu z radosti nad překonaným peklem, že v cílovém prostoru přes zimomřivé cvakání zubů byl slyšet už jen smích a vládla dobrá nálada.

Určitě nikdo nutně netouží po opakování letošních podmínek, ale ti, kdož letos na Porubajk přijeli, získali zkušenost a zážitek, které jim jistě dlouho vydrží. Zkušenost maximálně pozitivní, co všechno dokáží překonat, a zážitek každopádně intenzivní, jeho polaritu si každý vyhodnotí dle svého naturelu. Paradoxem tedy je skutečnost, že ač hrozné podmínky, pocit z akce je přesně opačný.

Vypisovat, kdo zvítězil je asi zbytečné, všechny informace jsou snadno k dosažení. Jen bychom rádi za pořadatele uvedli, že nás nesmírně těší, že se daří vést Porubajk směrem pohodového rodinného závodu a také , že se letos zúčastnil rekordní počet firemních týmů, kde některé firmy, úřady či organizace postavily vice než jeden tým. Rekordmanem je fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB TU, která postavila na start osm týmů. Pozadu nezůstal ani spolupořádající úřad MO Poruba se dvěma týmy, ve kterých se nejen objevili, ale i dojeli do cíle starosta Ing. Petr Mihálik s místostarostkou Mgr. Zuzanou Bajgarovou.

(it's raining cats&dogs překl. padají trakaře)